PRELIMINÄR PRELIMINÄR PRELIMINÄR OK=mätbrev finns J= Väntar mätbrev N= StandardSRS >>>>>
Startgrupp 1 SRS 0.86-0.978 Starttider, se Seglingsföreskrifterna
StartnrBåtnamnSegelnrSkeppareBesättnKlubbVHFBåttypLoaSRSCertSponsor
1Lyrili6438WallinLangnerLS (Linjettseglarna)SC6954Linjett30LR90.862OK
2da capoSWE 247LindbäckTorrbergGBKSF9315Linjett 3290.906N
3Farmor AnkaSwe 5397OrestHellblomKSSS8S/Y 7590Norlin 34100.928OKVinnare av Startavgiften för 2020
79Hellzapoppin223LindgrenBjörkTrBSSE8399Elan 3190.941OK
6Funny5BjörkWikströmÖtBKSE 9959Dehler 2990.944OK
7Vivett52LiedholmAnderssonNySSSC7135Athena 34100.948OK
8Hambo31NyströmJättnerSBSSD9601Facil 35110.948OK
9Ezmeralda9445SandhSandhSödertäljeSE6912Wasa34100.953OKIngen sponsor
10Alapocas40NordströmGustafssonTBSSD6381Linjett 33100.955OK
11Pogong001SvahnSvahnKSSSSD6982Pogo 8,5090.958OK
12Alice468JanhällTorsteinsrudVärmdö JolleseglareSF7559J/8080.96OK
13UmsepuffenSWE 1HagströmHagströmNyssSA3411Z3190.975OK
Startgrupp 2 SRS 0.979-1.029 Starttider, se Seglingsföreskrifterna
StartnrBåtnamnSegelnrSkeppareBesättnKlubbVHFBåttypLoaSRSCertSponsor
14Katima IV32053LundqvistLSSSD5306Dehler 32100.987OK
15Piano27BergmarkErixonWBSSE7378Hansson31100.989OK
16Vanadis441SvenssonIsakssonWSSSB5795X-99100.99OK
17Magica11814SundestenHaakeWSSSSE9877Dehler 32100.994OK
18Doris110KindeborgHultgrenNySSSB5154Dehler 34DD100.994OKVåra fruar
19Nirvana8DjerfJacobssonWSSW8 SY 9524Eloge 38120.994OK
21Inga G117LundbladBerglundNySSSA7174X-332100.998OK
20Atao!9UhlinFrykfeldtTBSSF6267Archambault A31101.003OK
22Monday Never10968JönssonLindenSSSSD5134Whitbread 30101.006OK
23Lady XSWE 10731AlgvereLindellVSSSC 5364x-332101.006OK
24FunnyToo70MathsonSvenssonTrosa BKSC3792Dehler 34 DD101.01OK
25Mithril1IsbyJadesköldGBKLSE8463One-Off101.013OK
26s/y ANNA80LindahlIshammarKSSSsc 6143Dehler 34 DD101.015OK
27Evelina11BernströmOlovssonWSSWSC9754Crown39121.02OK
30Wilma55SjölinFranzénSBSSF7631Omega 42131.025N
31Mia-T529LindskogHildingTrBSCS9295First 36.7111.029OK
Startgrupp 3 SRS 1.030-1.046 Starttider, se Seglingsföreskrifterna
StartnrBåtnamnSegelnrSkeppareBesättnKlubbVHFBåttypLoaSRSCertSponsor
33Aqua Vera260HägerRoforsMOSKSD3982Dehler 36 SQ111.032OK
34Angeroma94DuboisKallnerSödertälje BSSE7587Elan 37111.032OK
35TibidaboSWE 22HörnfeldtOlofssonGBKSE4642Scanner 392121.036OKDematek AB
36Windriven3445FogelbergBergkvistSSSvSE 4048Dehler 34 SV111.037OK
38Alina63BjörklundBindzauFLSSF3494Linjett 37111.037OK
39AqWaNetteSWE31KarlssonKarlssonOXSSSC8306Linjett37111.037OK
40Rymling520LundqvistLundqvistTSS/ Torshälla segelsällskapKommer senareDiva 34sc101.039OK
41Tiki Minos22KarlssonSkarpedSBSSE6267Arcona 340101.043OK
42Utopia46NordfeldtSandbergKSSSSF9676Arcona 380111.045OKNordfeldts Invest AB
43Agile114PerssonHymneliusVhSSSB2853Dehler 36111.045OK
44Yoda178MårdénEdbergSSSvSF2950Dehler 38111.046OK
45Embla17AskAskKSSS7SVQSwedeStar 370111.046OK
Startgrupp 4 SRS 1.047-1.095 Starttider, se Seglingsföreskrifterna
StartnrBåtnamnSegelnrSkeppareBesättnKlubbVHFBåttypLoaSRSCertSponsor
46Unplugged6698BlomkvistBlomkvistSS ArosSE3213Elan 40121.05OK
47Idehlfix211SuhrSuhrEKBKSE5318Dehler 38111.051OK
48Cassis568Due-PedersenOlofssonSBSSD2474Hanse 400121.051OK
49AmazighSWE 169HamrinFloserKSSSSE2386Figaro 2101.056OK
50Mathilda10778LindnerLindnerSSSvSB4072Bavaria 38 Match111.059OK
51Amanda9188HaglundErikssonOXSSSB5629Baltic 1-Ton121.062OK
52SpraySWE133NordströmSvedjefältKSSSSF3606Corby 33101.062OK
55Falken1SvenssonGunnarssonFBSSE8457DS37111.062OK
56Sedna106BlombergWidlertTrosa BKSF7676X-35111.064OK
57Groovie300DuboisKarlSödertälje BSSE6401Sun Fast 3600111.071OK
58Mapani26UtterströmHeimerssonUmSSSE9395Arcona 380111.082OK
59Sugar RushSWE4JonssonRöjåsKSSSSE9662FinnFlyer 36111.085OK
60Cefrica82NilssonJohanssonEKSSSB9515Arcona 400121.091OK
Startgrupp 5 SRS 1.096-2.000 Starttider, se Seglingsföreskrifterna
StartnrBåtnamnSegelnrSkeppareBesättnKlubbVHFBåttypLoaSRSCertSponsor
62C.A.G52FriskVictorinVhSSSE4653J/111111.103OKC.A.G
63Valentina82LjunggrenGårdebäckKSSSSE2449J/111111.106OK
65KharatSWE19RickmanPeterSBSSB9182Arcona 410121.115OK
66My-X39BäckströmBäckströmSBSSE7967IMX-40121.115OK
67Gösen IV175TorstenssonTorstenssonSSBSFE-244Hanse 470e141.119OK
68PandionSWE92671SindemanSahlKSSSSA8069Farr 38 C/R121.12OK
69Styv6HultmanGrevaldSBSSE 4751Aspect 40121.127OKCraftor
70EVOLET24OrrvikOrrvikMARIEFREDS BKSE 9599DEHLER 42131.131OK
73Who ValleySWE 12345HolmbergHolmbergVSSSFE3203Swan 65201.137OK
74Pingu56WidmarkBeckmanSandvikens SS8SY7095Arcona 430131.144OK
75Jolene101RydinTuvstedtKSSSSD7673J/121121.154OK
76XARSWE129RothJörnviFBKSF9368XP-44131.176OK
77Nirvana16203DunedMarcusKSSSSFE-2061Latini/ Ice 52161.3OK